1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İşte Yüreğir halkını isyan ettiren torpil listesi
İşte Yüreğir halkını isyan ettiren torpil listesi

İşte Yüreğir halkını isyan ettiren torpil listesi

Yüreğir'de işsizliğe çare bulundu ama birkaç şart var...

A+A-

31 Mart 2019 yerel seçimleri, ülkemizde başkanların istediği gibi yakınlarını belediyede işe alma geleneğine son verdi. Toplumda oluşan hassasiyeti artık hiçbir parti görmezden gelemiyor.

Yıllardır süregelen herkesin bildiği ama bir türlü kamuoyunda dillendirilmeyen belediye başkanları ve bürokratları eliyle yürütülen akraba kayırmacılığı artık toplumun ve partilerin hassasiyeti olmuş durumda. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi ile başlayan bu hassasiyet, toplumdan gelen talepler doğrultusunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin de artık gündeminde. Bu nedenle olağan kongreye hazırlanan AK Parti’de Genel Başkan Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, delege yapısında ve parti yönetiminde akraba görüntüsünün sonlandırılmasına karar verildi.

Adana’ya baktığımızda ise bu hassasiyet, tüm partilerde ve seçmende artık ciddi bir kriter olmuş durumda. Başkanlar, bu konuya ziyadesiyle ehemmiyet gösteriyorlar; bir kişi ve bir ilçe belediyesi hariç.

y1.png

YÜREĞİR BELEDİYESİ VE FATİH MEHMET KOCAİSPİR

Görevi Yüreğir Belediyesi eski Başkanı Mahmut Çelikcan’dan teslim alan Fatih Mehmet Kocaispir, AK Parti’de ve özellikle işsizlikle kıvranan kentte, sosyolojik ve ekonomik sorunlarla boğuşan ilçelerde başı çeken Yüreğir halkında da akraba kayırmacılığı ve bürokrat torpiline karşı, ciddi bir hassasiyet oluşmuş durumda. Ancak Başkan Kocaispir ve ekibi halkın gösterdiği bu hassasiyetten bi’haber görünüyor.

31 Mart 2019 tarihinden bu yana yaklaşık 250 kişiyi işe alan Kocaispir’in akrabalarına karşı hayli cömert olduğu işe alımlarda ortaya çıktı.

AKRABA – EŞ – DOST – BÜROKRAT YAKINI – PARTİLİ TORPİLLİLERİN BİR KISMI

 Kocaispir mazbatasını aldıktan sonra kolları sıvayıp ilk icraatına akraba, yakınlar ve bürokrat yakınlarını işe almakla başladı. İşe alınan akrabalardan bazıları;

BAŞKAN KOCAİSPİR’in AKRABALARI:
Ahmet DAĞ,
Fadime DAĞ,
Volkan KÖSE,
Osman Nuri ÜNSAL (Yüreğir İmar A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi)

Hülya SARIKIZOĞULLARI (Başkan Yardımcısı Orhan Tosun’un yakın akrabası)
Mücahit Bahaddin GİLDİR (Başkan Yardımcısı Mehmet Gildir’in oğlu)
Emrullah CIRIK (İnsan Kaynakları Müdürü Mümin Cırık’ın oğlu)
Cumali KİBAR (Başkan Kocaispir’in eşinin akrabası)
Ogün TOPRAKÇI (Destek Hizmetleri Müdürü Mahmu Toprakçı’nın kardeşi)
Harun LİMONCU (AK Parti Seyhan Meclis Üyesi Yalçın Limoncu’nun yakını)
Mustafa AKDAĞ (AK Parti eski Meclis Üyesi)
Nizamettin EKMEKÇİ (AK Parti Yüreğir İlçe Yönetim Kurulu Üyesi)
Cemal BÜLÜM (AK Parti Yüreğir İlçe Yönetim Kurulu Üyesi)
Azime ANLAR (AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi)
Rukiye Şahbazoğlu (AK Parti Meclis Üyesi Ünal Şahbazoğlu’nun eşi)
İsmet UĞURLU (AK Parti Meclis Üyesi Metin Uğurlu’nun akrabası)
Ramazan YÜKSEKYAYLA (AK Parti Meclis Üyesi Hacı Yüksekyayla’nın akrabası)
Bilal BOZKURT (AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Bozkurt’un akrabası)
Saime AKKUŞ (AK Parti Yüreğir Kadın Kolları Üyesi)
Selma KARAŞAHİN (AK Parti Yüreğir Kadın Kolları Üyesi)

 

İşe alınanların büyük çoğunluğunun Başkan Kocaispir ve bürokratlarının akrabalarından oluştuğu görülmekle birlikte başkanın bir başka stratejisi de göze çarpıyor. 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını düşünen Fatih Kocaispir’in parti yetkililerini de işe alarak geleceğe yatırım yaptığı görülüyor. Elde edemediğimiz ancak iddia olarak bize ulaşan bilgilere göre bazı AK Partili Milletvekillerinin ve Ankara’da etkin olan yöneticilerin akrabalarının da strateji gereği işe alındığı iddia ediliyor.

İşsizlikle kıvranan üniversite bitirmiş, kapı kapı dolaşıp iş arayan Yüreğir insanı iş araya dursun, Başkan Kocaispir ve çevresinin akrabası olmamak gibi kara bir talihle karşı karşıya.

Yüreğir sokaklarında konuşulmaya başlanan personel alımları, seçimi kıl payı kazanan Kocaispir’i her geçen gün tartışılmaya açık hale getiriyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın kongre nedeniyle kamuoyuyla da paylaştığı hassasiyete rağmen, Kocaispir’in cesaret nedeninin AK Parti Genel Merkezi’ndeki kendisine başkanlığı da sağlayan tanıdıklarının olduğu söyleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum