1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Abdullah Torun hızlı başladı: "Yüreğir 20 yılda yaşanabilir bir ilçeye dönüştü mü?"
Abdullah Torun hızlı başladı: "Yüreğir 20 yılda yaşanabilir bir ilçeye dönüştü mü?"

Abdullah Torun hızlı başladı: "Yüreğir 20 yılda yaşanabilir bir ilçeye dönüştü mü?"

Yeniden Refah Partisi Yüreğir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun'dan iddialı başlangıç...

A+A-

Yerel seçimlere az bir zaman kala AK Parti’den Yeniden Refah Partisi’ne transferler devam ediyor.

YRP’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre, 22’nci dönem AK P Adana Milletvekili Abdullah Torun’un partisinden istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katıldığı belirtildi.

YRP’DEN ADAY OLDU

Torun aynı zamanda Yeniden Refah Partisi Adana Yüreğir İlçesi Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

TORUN AYAĞININ TOZUYLA SAHAYA İNDİ

Yeniden Refah Partisi Yüreğir Belediye Başkanı Abdullah Torun, kentte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Torun'un basın açıklaması şöyle;

Adanalı Abdullah Torun'u TBMM'de verdiği temsil görevini sürdürürken; halktan, milletten kopmadığını, Adanalı'nın istediği anda ulaşabildiği bir milletvekili olduğunu, meşru olan her isteğin olumlu sonuçlanması adına gayret ettiğini söz konusu Adana'ya, adanalıya hizmetse bunun için nereye, hangi makama gidilecekse gitmekten çekinmediğini ahlaksızca hiç bir iş ve işlemin içine girmediğini, siyasi makamını zenginleşme aracı haline getirmediğini yani kısaca; siyasetin tek limanı ahlak diyerek yola çıktığını ve siyasi hayatı boyunca da bu ahlaki çizgiden ayrılmadığını bilir. Adaylığımız gündeme geldiği andan itibaren aldığımız telefonlar, gördüğümüz teveccüh bunun bir eseridir.

Siyaseti ibadet aşkıyla yapma inancını bize öğreten rahmetli Erbakan hocamızdır. Biz böyle bir felsefenin insanlarıyız. bu nedenle bizim sadakatimiz ibadet aşkıyla yaptığımız siyasetin tek limanı olan ahlaktan hiç ayrılmamak, sadakati bu limana göstermektir. 

TORUN'DAN "AHLAKLI BELEDİYECİLİK" VURGUSU

Yeniden Refah Partisi çatısı altında ahlaklı belediyecilik çağrısı ile devam edeceğimiz bu yeni dönemin Adanamıza, Yüreğirimize hayırlı olmasını Cenabı Hak'tan niyaz ediyorum. Bizleri muhabbetle karşılayan YRP Adana İl Başkanımıza, ilçe başkanımıza ve teşkilatlarımıza muhabbetlerimi sunuyorum. İnşallah Adana'dan "ahlaklı belediyecilik" örneğini Yüreğir'den bir yıldız gibi tüm Türkiye'ye göstereceğiz. Bu nedenle Yeniden Refah Partisi'nden Yüreğir Belediye Başkan adayı olarak huzurunuza çıktım.

YÜREĞİR'İN 20 YILDA SOKAKLARI NE KADAR DEĞİŞTİ?

Hizmet görmeyen Yüreğirliye sesleniyorum. Oy verip Başkan seçtiğin insan eğer mahallene, sokağına, ilçene hizmet etmiyorsa, değer kazandırmıyorsa bilesin ki senin ve çocuklarının geleceğinden çalıyordur. 
Yüreğir'in bunca geniş alanlarına rağmen, yeni projeler için uygun sahasının olmasına rağmen  Yüreğir'de bir Şehircilik başarısından bahsedilmiyorsa bu bir başarısızlık hikayesidir. Yüreğirli artık masala dönüşen bu hikayeden bıktı usandı. Bir siyasetçinin söylediği sözü hatırlıyorum; 20 yıl önce Adana'da Yüreğir'de bir mahalleye gitmiştim. Mahalle'de evler, sokaklar gerçekten yaşanacak halde değildi. Çukurlara düşe düşe girdik ve çıktık. Yirmi yıl sonra bir başka sebeple yine geldim, aynı sokaklar, aynı çukurlarla yüzleşince siyasetin kendisinden de utandım, diyordu. Şimdi elinizi vicdanınıza koyarak cevap verin! Yüreğir 20 yılda yaşanabilir bir ilçeye dönüştü mü? Planlı bir şehre dönüştü mü? Sokakları, caddeleri ne kadar değişti? Seyhan Nehri akıyor, Yüreğirli nehre dahi bakamaz halde.
Peki bu Yüreğirlinin kaderi midir? Yoksa ihmal midir? 
İşte biz bu ihmali bitireceğiz, Yüreğir'i hak ettiği değere, hizmete inşallah ulaştıracağız.

BU SEÇİM GENEL SEÇİM DEĞİL, DERDİMİZ ORTAK: YÜREĞİR

Yüreğir'de yaşayan, her siyasi partiye gönül vermiş insanımıza sesleniyorum. Bu seçim, Yüreğir'in Belediye seçimi. Türkiye'nin genel seçimi değil. O nedenle eğer Yüreğir'e sevdalıysa, yaşadığın yeri değerli hale getirmek istiyorsan, yaşanabilir bir ilçem olsun diyorsan o zaman derdimiz ortak. Derdimiz ortaksa çaresi elbirliği yaparak bu derdi bitirmektir. Genel seçimde hangi partiye oy vermiş olursanız olun ama yerel seçimde beldenize hizmet edeceğine inandığınız insana oy verip yetkilendirirseniz ilçeniz hizmet görür.

TORUN'DAN GEÇMİŞE ATIF: TOKİ 

Geçmişte TOKİ konutlarının İlçemize gelmesi adına verdiğimiz hayırlı hizmetin bugün Yüreğir'in dönüşümünün ana eksenini teşkil ediyor olması bizim ne kadar doğru bir adım attığımızın da işaretidir. Daha yapacak çok işimiz var. Yüreğir hizmete susamış, Yüreğir yeni projeler bekliyor. İnşalalh bu hizmetleri hep beraber yapacağız. 
Yeniden Refah Partisi olarak girdiğimiz bu seçim yarışında başarılı olacağımıza inanıyorum. Çünkü Adana'yı, Yüreğiri tanıyorum. Yüreğirliyi tanıyorum. Söylenecek sözümüz var, Yüreğir için hayallerimiz var!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.