1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Ali Münif Yeğenağa ve Büyüksaat minibüslere açılmalı"
"Ali Münif Yeğenağa ve Büyüksaat minibüslere açılmalı"

"Ali Münif Yeğenağa ve Büyüksaat minibüslere açılmalı"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek Ali Münif Yeğenağa ve Büyüksaat esnafıyla buluştu

A+A-

Ali Münif Yeğenağa Caddesi ve Büyüksaat esnafının büyük çoğunluğu caddenin şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüslere açılmasını istiyor. Minibüslerin girişine izin verilmesiyle insan sirkülasyonunun artacağına işaret eden işyeri sahipleri, Ali Münif Yeğenağa ve Büyüksaat'in Adana'nın çekim merkezi olacağını dile getirdiler.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek'le birlikte Ali Münif Yeğenağa Caddesi ve Büyüksaat'te incelemelerde bulundu. Bölge esnafı tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Karalar ve Başkan Sözütek, Vakıflar Sarayı'ndan, Büyüksaat'e kadar olan bölgedeki işyerlerini tek tek ziyaret ederek, Ali Münif Yeğenağa Caddesi'nin minibüslere açılmasıyla ilgili esnafın görüşlerini aldı.

Ali Münif Yeğenağa Caddesi'nin toplu taşıma araçlarına kapatılmasıyla birlikte insan yoğunluğunun azaldığında dikkat çeken işyeri sahipleri, "Ali Münif Yeğenağa Caddesi ve Büyüksaat bir zamanlar Adana'nın en hareketli bölgesiydi. Ulaşım avantajları sayesinde kentin her köşesinden insanlar alışveriş için buraya geliyordu. Caddenin toplu taşıma araçlarına kapatılması hem vatandaşları hem de esnafı etkiledi." dediler.

Caddenin toplu taşıma araçlarına kapatılmasıyla Ali Münif Yeğenağa ve Büyüksaat'in adeta otoparka dönüştüğüne dikkati çeken esnaf, oluşan tablonun bölgenin imajına zarar verdiğini dile getirdi.

Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüslere açılmasının bölgeyi yeniden canlandıracağını vurgulayan işyeri sahipleri, Başkan Karalar'a, yerel seçim öncesi yaptığı bir ziyarette Ali Münif Yeğenağa Caddesi ve Büyüksaat'i şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüslere açacağı yönündeki sözünü hatırlatarak, daha fazla geç kalınmamasını ve gerekli düzenlemelerin yapılarak minibüslerin caddeye girişine izin verilmesini istediler.

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek de Başkan Zeydan Karalar'a Ali Münif Yeğenağa ve Büyüksaat esnafının taleplerine gösterdiği hassasiyetinden ötürü teşekkür etti. Ali Münif Yeğenağa Caddesi ve Büyüksaat'in tarihi geçmişiyle Adana'nın önemli bir kültürel zenginliği olduğunun altını çizen Başkan Sözütek, minibüslerin girişine izin verilmesiyle buradaki insan yoğunluğunun artacağını, bölgenin yeniden Adana'nın cazibe ve ticaret merkezi haline geleceğini kaydetti.

Başkan Sözüzek, "Buradaki esnaf yıllardır Ali Münif Yeğenağa Caddesi'nin minibüslere açılmasını istiyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Zeydan Karalar'ın buraya kadar gelerek konuyu yerinde incelemesi esnafımızı umutlandırdı. İnanıyorum ki sayın Karalar, esnafımızın haklı sesine kulak verecek ve Ali Münif Yeğenağa Caddesi'yle, Büyüksaat'i şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüslere yeniden açacaktır" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.