1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çelebi: Sorumluluğumuz arttı, daha çok çalışacağız
Çelebi: Sorumluluğumuz arttı, daha çok çalışacağız

Çelebi: Sorumluluğumuz arttı, daha çok çalışacağız

CHP Seyhan Danışma Kurulu toplantısı yoğun katılımlı olarak gerçekleştirildi

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, parti örgütleri ve belediye başkanlarının sorumluluklarının arttığını belirterek, “Halkımızın beklentilerine yanıt verebilmek, onların sorunlarını çözebilmek, üretip kazanan, büyüyen, gelişen, adil paylaşan, daha çağdaş, yaşanabilir bir Adana’yı inşa edebilmek için çok daha fazla çalışacağız” dedi.

YOĞUN KATILIM

CHP Seyhan İlçe Danışma Kurulu Toplantısı, Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Burhanettin Bulut, Müzeyyen Şevkin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, il yöneticileri, ilçe başkanları ve partililerin katılımıyla gerçekleştirildi.

“SEYHAN ARTIK CHP’NİN KALESİ”

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından açış konuşmasını yapan Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, seçim sürecini değerlendirdi.  İlçe örgütünün belediye başkan ve meclis üyesi adaylarıyla çok uyumlu bir çalışma süreci geçirdiğine işaret eden Dardağan, bu çalışmaların sonucunda Seyhan Belediye Başkanlığı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde tarihi bir farkın ortaya çıktığını kaydetti. Dardağan, “Seçim sonuçları göstermiştir ki, Seyhan artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesidir” dedi.

“YAŞAMIN HER ALANINDA GERİYE GİDİŞ YAŞANIYOR”

17 yıldır Türkiye’yi tek başına ve istediği gibi yöneten siyasal iktidarın artık ülkeyi yönetemez hale geldiğini vurgulayan CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, ekonomiden, özgürlüklere, kültür-sanattan, spora, yaşamın her alanında bir geriye doğru gidişin yaşandığını ifade etti.

“SİYASAL İKTİDAR ARTIK TOPLUMDA KABUL GÖRMÜYOR”

Çelebi, “. Yerel seçim sonuçları, baskıyla, zorlamayla, algı operasyonlarıyla, yoksullukla ülkeyi bugüne kadar yöneten siyasal iktidarın artık toplum nezdinde kabul görmediğini ortaya koyuyor. Toplumun tüm kesimlerini hiçbir ayrım yapmadan kucaklayan, halkçı politikalarla daha refah, mutlu, huzurlu ve çağdaş bir Türkiye için yılmadan mücadele eden, politika üreten Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’ye bugün içinde bulunduğu açmazdan çıkaracak tek parti olduğunu yerel seçimlerde de göstermiştir” diye konuştu.

“İTTİFAKI KORUYUP GELİŞTİRECEĞİZ”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde İyi Parti ile kurulan “Millet İttifakı” ve toplumun farklı kesimleriyle ilkeler üzerinden sandıkta gerçekleştirilen demokrasi ittifakının önemine vurgu yapan Çelebi, “Bu ittifakı koruyup geliştirerek önümüzdeki ilk genel seçimlerde iktidarın gidişine hep birlikte tanık olacağız. Daha çağdaş, laik, demokratik bir Türkiye’yi halkımızla birlikte inşa edeceğimize inancım tam” şeklinde konuştu.

“DAHA ÇOK ÇALIŞIP, BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

31 Mart yerel seçimlerinde Adana’da elde edilen başarılı sonuç nedeniyle parti örgütlerine, bu sürece katkı koyan diğer siyasi partilere ve sandığa giderek iradesine sahip çıkan tüm yurttaşlara teşekkür eden Çelebi, “Seyhan ve Büyükşehir Belediyesini büyük bir oy farkıyla kazanmış olmamız mutluluk verici. Bugün sorumluluğumuz 31 Mart öncesinden çok daha fazla. Halkımızın sorunlarını çözmek, onların beklentilerini karşılayabilmek ve Adana’yı yeniden üreten, gelişen, büyüyen, çağdaş bir dünya kenti haline getirmekle yükümlüyüz. Bu sorumluluk bilinciyle belediye başkanlarımızla birlikte her zamankinden daha fazla çalışacağız ve hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

Çelebi’nin konuşmasının ardından söz alan danışma kurulu üyeleri de yerel seçim sürecini değerlendirdi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.