1. HABERLER

  2. SON DAKİKA

  3. MAZLUMDER'den basın açıklaması
MAZLUMDER'den basın açıklaması

MAZLUMDER'den basın açıklaması

MAZLUMDER Adana: FİLİSTİN İŞGAL ALTINDAYSA TÜM MÜSLÜMANLAR İŞGAL ALTINDADIR!

A+A-

İnsan Hakları ve Mazlumlarla Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Adana Şube Mavi Marmara Şehitleri ve Dünya Kudüs Günü Nedeniyle Bir Anma Toplantısı ve Basın Açıklaması Düzenledi.

Mazlumder Adına açıklama yapan Yönetim Kurulu Üyesi Ali AYGÜN, Kudüs’te  tarih boyunca farklı din ve inanışların bir arada yaşadığı, Kudüs’ün “Daru’s Selam” yani barış yurdu olduğunu ifade ederek,  Aralık 1917 tarihinden itibaren  Kudüs’ün, Osmanlı’dan İngilizlerin eline geçtiğini ve İngiliz mandası haline gelen Filistin’in başkenti olduğunu belirtti.. 14 Mayıs 1948 yılında İngilizlerin kontrolündeyken, şehrin anahtarı sözde İsrail devletini ilan eden Siyonistlere teslim edildiğini hatırlatan Ali Aygün, Siyonistler Arap Müslümanların direnişine rağmen, İngilizlerin de desteği ile Kudüs’ün yüzde seksenini oluşturan batısını işgal ettiğini, Şehri Batı Kudüs ve Doğu Kudüs diye ikiye ayırdıklarını , Siyonist devlet, 1967 yılında Doğu Kudüs’ü de işgal ederek şehrin tamamını işgal ettiğini ve  bu işgalin de  hala devam ettiğini buna rağmen Filistin halkının hala Siyonistlere direndiğini sözlerine ekledi.

MAZLUMDER yaptığı açıklamada ; Kudüs Günü’nün ;  Kudüs'e münhasır bir gün değil aynı zamanda mazlum milletlerin zalimlere başkaldırı günü olduğunu belirtti.

Ali AYGÜN , Kudüs Günü’nün ;  Suriye, Yemen ve Irak halklarının çektiği acıların hesabının sorulacağı gün olduğunu belirterek; Kudüs Gününün  Pakistan, Bangladeş ve Suudda darağaçlarında, Mısır’da zindanlara, Myanmarda, Doğu Türkistanda, Patanide ve dünyanın tüm mazlum coğrafyalarında zulüm altındaki mazlumların zalim diktatörlerden hesap soracağı gün olduğunu belirtti.        

 

MAZLUMDER Tarafından Yapılan basın Açıklamasının Tam Metni:                                                                                                                                   

KUDÜS İŞGAL ALTINDAYSA FİLİSTİN İŞGAL ALTINDADIR!

FİLİSTİN İŞGAL ALTINDAYSA TÜM MÜSLÜMANLAR İŞGAL ALTINDADIR!

Kudüs tarih boyunca farklı din ve inanışların bir arada yaşadığı “Daru’s Selam” yani barış yurdudur. Ancak 09 Aralık 1917 tarihinde Kudüs, Osmanlı’dan İngilizlerin eline geçti ve İngiliz mandası haline gelen Filistin’in başkenti oldu. 14 Mayıs 1948 yılında İngilizlerin kontrolündeyken, şehrin anahtarı sözde İsrail devletini ilan eden Siyonistlere teslim edilmişti. Siyonistler Arap Müslümanların direnişine rağmen, İngilizlerin de desteği ile Kudüs’ün yüzde seksenini oluşturan batısını işgal etti. Şehir Batı Kudüs ve Doğu Kudüs diye ikiye ayrıldı. Siyonist devlet, 1967 yılında Doğu Kudüs’ü de işgal ederek şehrin tamamını işgal etmiş oldu. Bu işgal hala devam etmekte ve şehir halkı da hala Siyonistlere direnmektedir.

Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa Siyonist işgalciler tarafından yönetilmektedir. İşgalcilerin Kudüs’ü Yahudileştirmeye yönelik çalışmaları devam etmektedir. Arap Müslümanları şehirden çıkarmak suretiyle siyasi ve demografik yapıyı değiştirmek için işgalci Siyonistler sürekli şeytani yöntemlere başvurmaktadır. Kudüs Şehri Adaletin ve Hukukun var olduğu “Daru’s Selam”  olduğu günleri aramaktadır.

Biz gayet iyi biliyoruz ki;

Siyonist devleti Müslüman coğrafyanın kalbine bir hançer gibi saplayanların amacı, tüm İslam coğrafyasını ele geçirip sömürmektir.

Ve yine iyi biliyoruz ki;

Bölgede oynanan bütün oyunlar ve bölgedeki bütün politikalar küresel güçler tarafından Siyonist işgalcinin güvenliği çerçevesinde şekillendirilmektedir.

Sözde devlet ama gerçekte emperyalistlerin desteklediği Siyonist bir çete olan bu yapı 71 yıldır icra ettiği terörist eylemlerle yalnızca Filistin topraklarında değil bütün bölgede barışı tehdit etmekte ve huzuru bozmaktadır.

Bölgedeki Müslüman devletler istisnalar hariç, maalesef şimdiye dek Filistin halkı için dişe dokunur bir adım atmış değiller. Küresel emperyalistlerin izin verdiği kadar veya kendi halklarına şirin görünmek adına göstermelik bazı adımlar dışında bir varlık göstermiş değiller.

Siyonist işgalci, Filistin halkına uyguladığı insanlık dışı ablukayı tüm ağırlığıyla devam ettirmektedir. Sürekli ve sistemli olarak çeşitli bahanelerle Filistinli çocuk, kadın ayırımı yapmadan kardeşlerimizi ya katlediyor ya sürgün ediyor ya da zindanlara dolduruyorlar.

KUDÜS GÜNÜ;

1979 yılından beri; Ramazan ayının son Cuma günü dünya Müslümanları tarafından ‘Kudüs Günü’ olarak seçilmiştir. Bu gün dünyanın her yerinde Müslüman Filistin halkının haklarını destekleme konusunda milletler arası dayanışma günü olarak kutlanmaktadır.

Kudüs Günü;  Kudüs'e münhasır bir gün değil aynı zamanda mazlum milletlerin zalimlere baş kaldırı günüdür.

Kudüs günü;  Suriye, Yemen ve Irak halklarının çektiği acıların hesabının sorulacağı gündür. Pakistan, Bangladeş ve Suudda darağaçlarında, Mısır’da zindanlara, Myanmarda, Doğu Türkistanda, Patanide ve dünyanın tüm mazlum coğrafyalarında zulüm altındaki mazlumların zalim diktatörlerden hesap soracağı gündür.

MAZLUMDER Adana Şubesi ve Filistin Dostları Olarak;

Özelde Türkiye genelde Dünya Müslümanlarını;

Katil ve işgalci Siyonistlerin her gün Mescid-i Aksa’nın kutsiyetini ve hürmetini ayaklar altına alması, onu tahrip etmesi, tarihi misyonuna, mimarisine zarar vermesi, Müslüman Filistinlilere Mescid-i Aksa’yı yasaklaması ve Filistin halkına uyguladığı insanlık dışı ablukaya karşı iş birliği yaparak harekete geçmeye davet ediyoruz.

Özelde Türkiye devletine, genelde halkı Müslüman olan bütün devletlere ve tüm hukuk devletlerine;

Hiçbir hukuk tanımayan Siyonist çeteyi devlet olarak tanımamaya, onula ikili ilişki kurmamaya ve Filistin halkının uluslararası arenada haklarını savunmaya devet ediyoruz. 

Son söz olarak diyoruz ki; bizler, dillerin ve dinlerin farklı renklerine tahammül edildiği özgür bir Kudüs'te buluşacağımız günü hasretle beklediğimizi ve bu güne ulaşmak için mücadelemizi yükselterek sürdüreceğimizi ilan ediyoruz.

Her şeye rağmen Kudüs; Ümmeti emperyalistlere, Siyonistlere ve onların işbirlikçilerine karşı birleştirecek ve vahdet oluşturacak ortak değerimizdir.

                                                                                           MAZLUMDER Adana Şubesi Adına

                                                                                                                  Ali AYGÜN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.