1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ‘’Profesör’’ Yüreğir Belediyesinde
‘’Profesör’’  Yüreğir Belediyesinde

‘’Profesör’’ Yüreğir Belediyesinde

3.000 TL Huzur Hakkı uygulaması başladı

A+A-

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığını kazanan AK Partili Fatih Kocaispir görevi  yine iki dönem belediye başkanlığı yapan AK Partili Mahmut Çelikcan’dan devralmıştı. Aynı partiye mensup olmalarına karşın Başkan Fatih Kocaispir Yüreğir Belediyesinde ciddi değişikliklere gitti. Üst düzey Başkan Yardımcıları seviyesinde yapılan atamalardan sonra birçok şube müdürünün de değişmesi bekleniyor.

Yüreğir Belediyesine bağlı iştiraklerden olan Yüreğir İmar A.Ş.’de de köklü değişikliklere gidilirken  değişim sadece isimlerde değil ilkelerde de göze çarptı.

Yüreğir İmar A.Ş. yönetim kurulu

*Kaşif BARUT

*Veysel SUSAR

*Ahmet ÇÖZER

* Ragıp BEKAROĞLU

*Harun ENSAR(Cavlak)

Gibi Adana kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden oluştu. Özellikle Kaşif BARUT ismi dikkat çekti. Kaşif BARUT Adana Büyükşehir Belediyesinde yirmi beş yıldır üst düzey görevlerde bulunmuş bir isim.

Yirmibeş yıllık Büyükşehir belediyesi tarihinde birçok isim değişik nedenlerle yerini koruyamazken Kaşif BARUT istikrarlı bir şekilde görevde kalmayı becerebilmiş bir isim.

Diğer yandan Adana Büyükşehir Belediyesinde önemli görevlerde bulunmuş olan, saygın bir bürokrat olarak bilinen Ragıp BEKAROĞLU’nun listede yer alması dikkat çekti. Bekaroğlu ASKİ bünyesinde de üst düzey görevlerde bulunmuştu.

Ahmet ÇÖZER AK Parti Yüreğir Eski İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuş bir isim.

Veysel SUSAR ise AK Parti Meclis Üyesi Adayı olarak biliniyor.

Ancak kamuoyunun dikkatini çekecek önemli bir husus, huzur hakkı uygulamasının yeniden yürürlüğe sokulması oldu. Geride bıraktığımız yıllarda Adana kamuoyunda çok ciddi gündem olmuş ve tepki toplayan bir uygulama olarak zihinlerde kalan Huzur Hakkı uygulaması bir çok belediye tarafından uygulanmamış, Mahmut ÇELİKCAN döneminde de yönetim kurulu üyelerine herhangi bir huzur hakkı ödemesi yapılmamıştı. Yeni uygulama ile Yönetim Kurulu üyelerine aylık 3.000TL Yönetim Kurulu Başkanı Kaşif BARUT'a 4.000TL huzur hakkı ödenmesine karar verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum