1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Hiçbir güç bizi yolumuzdan alıkoyamaz"
"Hiçbir güç bizi yolumuzdan alıkoyamaz"

"Hiçbir güç bizi yolumuzdan alıkoyamaz"

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana ASKİ şantiyesine yönelik baskın girişimini kınadı

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Ülkü Ocaklarının Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ şantiyesini basma girişimine ve ASKİ çalışanlarını darp etmesine sert tepki gösterdi. Çelebi, “Yapılan sosyal medya paylaşımını da baskın girişimini ve çalışanların darp edilmesini aklı başında hiç kimse onaylamaz. Kabul etmiyoruz” dedi.

ADANALILAR ZEYDAN KARALAR’I BELEDİYE BAŞKANI SEÇTİ

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, il yöneticileri ve partililerin katılımıyla Adana İl Örgütü’nde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, 31 Mart Yerel seçimlerinde farklı siyasal partilere mensup Adanalıların oylarıyla CHP Adayı Zeydan Karalar’ın Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğini kaydetti.

“HİZMETLERİ SABOTE ETTİLER”

Başkan Karalar’ın bir enkaz devraldığının altını çizen Çelebi, Karalar’ın belediyenin mali tablosunu düzeltmek, belediyedeki yağma düzenini sonlandırıp, haksız kazanç elde edenlere yönelik önemli adımlar attığını aktardı. Atılan bu adımlar karşısında bazı kesimlerin akla hayale gelmeyecek davranışlar içine girdiğini belirten Çelebi, “Yaz aylarında otobüslerde klimaları çalıştırmadılar, temizlik işlerinin aksaması için çaba gösterdiler.Her alanda Başkanımız Zeydan Karalar’ı ve yönetimini zor duruma düşürmek için sabotajlar yaptılar. Ancak başarılı olamadılar. Bundan sonra da olamayacaklar” dedi.

“DEMOKRASİYE SAYGISI OLAN HERKES SAYGI DUYMAK ZORUNDA”

Seçimlerden çıkan demokratik sonucu kabullenemeyenlerin, demokrasiyle bağdaşmayan yollara başvurduğunu ifade eden Çelebi, “Bir önceki dönem kazanana herkes saygı duydu. Bu defa da Zeydan Karalar’la Büyükşehir Belediye Başkanlığını Millet İttifakı kazandı. Demokrasiye saygısı olan herkes bu duruma saygı duymak zorundadır. Ancak ne yazık ki tam tersine, bu kentte yaşayan insanların mutluluğunu sağlayacak, refahını artıracak, ödediği vergilerin hizmet olarak halka sunulmasını engelleyecek davranışlarla karşılaştık. Belediye meclisinde direnişler oldu. Borçlanma talebi, su fiyatlarındaki indirim engellendi” diye konuştu.

“2,5 MİLYON KİŞİNİN HAKKI GASP EDİLİYORDU”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ASKİ’deki yağma düzenini ortaya koyan basın toplantısının hala belleklerde olduğunu dile getiren CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, “Belediyede ne yazık ki inanılmaz boyutta vurgunlar, israflar, talanlar ortaya çıktı.  En son çarpıcı örneği Yedigöze içme suyu projesidir.  1 milyar 300 milyon liraya ihale edilen bu projenin 300 milyon liraya tamamlanabileceği belediyenin teknik ekipleri tarafından tespit edildi. 1 milyar TL’lik bir vurgun var ortada. 1 milyar TL Adana Büyükşehir Belediyesinin 1 yıllık bütçesi kadar. Bu kadar vicdansız bir davranış olabilir mi? Bu kentte yaşayan 2,5 milyon yurttaşın hakkı gasp ediliyordu” şeklinde konuştu.  

“BASKIN GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Geride kalan altı aylık süreçte ortaya çıkan bu durumun telaşını yaşayanların, ASKİ’de çalışan bir işçinin onaylanamayacak sosyal medya paylaşımını gerekçe göstererek ASKİ şantiyesini basıp, çalışanları darp etmeye kalktığını ifade eden Çelebi, şöyle devam etti:

“YAPILANIN DOĞRU OLDUĞUNU AKLI BAŞINDA OLAN HİÇ KİMSE SAVUNMAZ”

“Bir siyasi partinin liderine hakareti onaylamak asla mümkün değil. Kabul etmiyoruz. Ancak bir işçinin sosyal medya paylaşımı nedeniyle ASKİ şantiyesinin 15-20 zorba tarafından basılıp üç kişiyi darp etmesini de onaylamak mümkün değil. Şiddetle kınıyoruz. Yapılanın doğru olduğunu aklı başında olan hiç kimse savunmaz.

“SALDIRILARINI HAKLI ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Saldırganların mensubu olduğu siyasi partinin söylediği ahlaki davranışlara uyup uymadığına baktığımızda ise birbirlerine en ağır hakaretleri ettikleri partilerle ortaklıklarını sürdürdüklerini görüyoruz. Bugün belediyede çalışan birisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ediyor. Fotoğrafı da var kaydı da var. Bugün. Hal böyleyken adeta yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali, ahlak bekçisi görünümünde ve saldırılarını haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Biz ülkemizin ve kentimizin huzurunu, refahını geleceğini düşünüyoruz. Bu vatan hepimizin.

“BU ÜLKEDE HERKES ALKINI BAŞINA ALMALI”

Emperyalist güçlerin Türkiye üzerine kurduğu tuzaklar, ülkemizin bugün içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi durum ortadayken bu kavganın sürdürülmesini asla onaylamıyoruz. Ancak telaşla oradan kendi hanelerine bir şeyler çıkarmak isteyenler bu işleri kaşımaya devam ediyor. Bir gün birilerinin bu tür girişimlere karşılık verirse neler olacağını iyi düşünmek gerek. Bunu düşünemiyorsanız bu ülkeyle ilgili sorumluluk taşımıyorsunuz demektir. O nedenle, o davranışı ve bu davranışı haklı çıkarmaya çalışan çabaları da açıklamaları da doğru bulmuyoruz. Bu ülkede herkes aklını başına almalı. Ülkemize yönelik çok ciddi tehlikeler olduğu bir ortamda bunlar asla unutulmamalı”

“HİÇBİR GÜÇ BİZİ YOLUMUZDAN ALIKOYAMAZ”

“Ancak hiçbir güç, hiçbir şey yolumuzdan bizi alıkoyamayacaktır” diyerek sözlerini sürdüren Çelebi, “Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar’ın önderliğinde, barış ortamının ve huzurun hakim olduğu, insanların farklılıkları nedeniyle birbirini ötekileştirmediği, mutlu insanların yaşadığı bir Adana’yı halkımızla birlikte inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.