1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP'li Uçar: Vatandaşın derdi sinek ve çöp
MHP'li Uçar: Vatandaşın derdi sinek ve çöp

MHP'li Uçar: Vatandaşın derdi sinek ve çöp

MHP Seyhan Meclis Üyesi Şehmus Uçar, Seyhan Belediye Meclisi’nin 2019 Haziran ayı birinci söz alarak konuşma yaptı.

A+A-

MHP'li Şehmus Uçar, mecliste yaptığı konuşmada sinekle mücadelenin yetersizliğini ve yazın yaylalardaki çöplerin düzenli toplanmamasını eleştirdi.
 

VATANDAŞIN EN BÜYÜK DERDİ SİNEK
MHP’li Şehmus Uçar konuşmasında sinekle mücadeleyi gündeme getirerek, “Vatandaşın en büyük derdi sinek. Yeterine sinekle mücadele verilmediğinden veya zamanında yapılmadığından dolayı şuanda vatandaşlar evinde uyuyamıyor. Şimdi bahanelere sığınmak kolay. Çıkarsanız bin bir bahane üretebilirsiniz, önemli olan bahanelere sığınmadan talip olduğunuz makam, mevkiye hangi şartlarda bilerek aday olduğunuz yerleri gücünüzün yettiği şekliyle bir şekilde hizmet getirmeniz lazım. Seçimlerden çıkalı yaklaşık 70 gün oluyor. 70 günde Adana’da sinekle mücadelede ciddi bir şekilde mücadele başlatılabilirdi. Ama geç kalındığından dolayı maalesef bugün denizlerde yazlıklarında olanlar ve özellikle güney kesimlerde yaşayan insanlarımız gelirlerinin kıt olduğundan dolayı çocuklarıyla evinde uyuyamıyorlar. Bu konuda gerekirse bu konuda ilçe belediyeleri büyükşehire destek versin vatandaşımız daha rahat bir yaz geçirmesi lazımdır” dedi. 


YAYLALARDA İNSAN BOYUNA VARAN ÇÖPLER BİRİKİYOR
Konuşmasının devamında yayla bölgelerinde çöplerin birikmesine değinen Uçar, “Bunların yanında çöplerin zamanında toplanmadığından dolayı sağlığa elverişsiz şartlar oluşmaya başladı. Eminim sayın başkan bu konuda gerekli desteği verecektir. Tekir yaylasında yazın 150-200 bin arası insan yaşamaktadır. İnsanlar gidip bir şekilde yazı orada geçiriyor ve tatil yapıyor. Aynı zamanda Kızıldağ Yaylası. Ben hafta sonu oradaydım, emin olun Kızıldağ Yaylasında insan boyuna varan çöpler birikmişti. Bu bir insanlık utanç abidesi olması lazım. Böyle bir çağda çöplerin orada birikmesi hiç de hoş değil” dedi. 
 

ARKASINA SIĞINDIĞIMIZ BİR ŞEY YOK AMA GEÇ KALINMIŞLIK VAR
CHP’li Mustafa Fidan Vursavaş, Büyükşehir Belediyesinde meclis üyesi olması hasebiyle sinek konusuna açıklık getirmek istediğini söyledi. Vursavuş, “Zeydan Başkanımız geçen toplantıda Şubat ve Mart toplantılarında larvalarla ilgili yapılması gereken ıslah çalışmasının yapılmamasından dolayı bu sineklerin uçar hale geldiğini, yani kanatlanır hale gelerek yuvalarından uçtuğu için bir sıkıntı olduğunu ifade ettiler. Aynen şunu da söylediler. Eğer önümüzdeki dönem sinekle ilgili ciddi bir sorun varsa onun sorumlusu biziz. Biz bir şeyin arkasına sığınmıyoruz, ama sizde biliyorsunuz uçar hale bir şeyi kontrol etmek daha zor, haksızlık etmeyelim başkanımıza, elimizden geleni yapıyoruz imkanlarımız neticesinde. Bu konunun açıklığa kavuşması lazım. Arkasına sığındığımız bir şey yok ama geç kalınmışlık var. Buna rağmen elimizden ne geliyorsa yapılıyor dendi” dedi. 
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.