1. HABERLER

  2. U-13 Türk Hava Kurumu Ligi oldu
U-13 Türk Hava Kurumu Ligi oldu

U-13 Türk Hava Kurumu Ligi oldu

Ropörtaj - Sedat Memili

A+A-

THK'nu anlatıyorsanız, Cumhuriyeti anlatıyorsunuz demektir...

Talat Özyürek

 

Adana ASKF ile THK İşbirliği Kapsamında yapılacak etkinlik ve projelerin ilki olan U - 13 Play off Gruplarına Türk Hava Kurumu Adı verilip kuralar çekildi.

Adana'nın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Türkiye'nin en eski kurumlarından biri olan Türk Hava Kurumu Adana Şubesi'nin örnek dayanışması; U - 13 Play off Gruplarına Türk Hava Kurumu'nun adı verildi.

ASK Federasyonu Başkanı Ahmet Pozan ile Türk Hava Kurumu Adana Şube Başkanı Talat Özyürek Federasyonun binasında bir araya geldi.

 

2-ahmet-pozan-talat-ozyurek-20190520-132109-002.jpg

POZAN: THK HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİDİR

Federasyonun Yönetim Kurulu üyeleri ve kulüp temsilcileri ile THK'nun Adana Şube Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğu imza töreni öncesi Başkan Ahmet Pozan: " Hem başkanı bulunduğum federasyon hem de Türk hava Kurumu halkımızın ortak değer ve inançlarının oluşturup bizlere emanet ettiği kurumlardır. Bu kurumların, bulunduğu noktadan daha ileriye götürülmesi hepimizin görevidir. Kurumlar arasında dayanışma ve işbirliğinin oluşturduğu sinerji verimliliği arttıracaktır. Bu bağlamda, ilkini Kızılay Adana Şube Başkanlığı ile yaptığımız etkinliğin ikincisini de Türk hava Kurumu ile birlikte yapmak bizleri onurlandırmıştır. Halkımızı turnuvalara davet ediyoruz" dedi.

 

ÖZYÜREK: THK CUMHURİYETTİR

THK Adana Şubesi Başkanı Talat Özyürek ise; "Türk Hava Kurumunu anlatıyorsanız, cumhuriyeti anlatıyorsunuz demektir. Devraldığımız bu tarihi mirasa en az bizim kadar hassasiyetle sahip çıkıp ilgi gösteren Sayın Ahmet Pozan'ın şahsında Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun bütün bileşenlerine teşekkür ediyorum. maçlar çekişmeli olacaktır, halkımızın ilgisini bekliyoruz" demiştir.

 

İlk Maç 21 Mayıs 2019 salı Gençlik Stadyumu'nda Gençlerbirliği - Kanaryaspor arasında yapılacaktır.

3-turnuva-programi.jpg

Kura çekimleri sırasında; Başkanların dışında, ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kulüp temsilcilerinden Muharrem Damar, Ahmet Kaşletimur, Mehmet Balcı, Taner Kurul, Ergin Ürün, Bülent Oymacı, Ragıp Okur, İbrahim Tüten, Mustafa Aktaş; THK'ndan ise Sayman Süleyman Halet Nihat Öter, Nezih Kutal ve Sedat Memili hazır bulunmuşlardır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.