1. YAZARLAR

  2. Sedat Memili

  3. Asker karısı gibi ağlamak!!!
Sedat Memili

Sedat Memili

Gazeteci Yazar

Asker karısı gibi ağlamak!!!

A+A-

Dostlarımız köşesinde bu hafta, değerli dostumuz, Emekli Albay Zeki Gürler'in "Asker Karısı Gibi Ağlamak" başlıklı yazısını paylaşıyorum. Dinle bakalım MHP'li somun pehlivanı ..

Kaç tane asker karısı tanıdın bilmem..

Ama hiç tanımadığın çok belli..

Bak kafan alır ise ben sana acizane biraz anlatayım...

Asker karısı..

Askerin/eşinin ettiği yemine ortak olmuş.."GEREKTİĞİNDE SEVE SEVE CANIMI VERECEĞİM" diyen O KAHRAMANIN DA KAHRAMANIDIR...

Nişanına, düğününe 2 gün izin aldı ise mutluluktan uçan adamın karısıdır o..

Çoğu hamileliğini evinde değil...annesinin evinde geçirir..

Çünkü eşi yanında yoktur!

019addc1-6f21-42b6-90d7-6bf67591f639.jpg

Eşinin görev yaptığı yerde de doğru dürüst doktor hastane yok iken o SIZLANMADAN..ŞİKAYET ETMEDEN telefon ile annesinden öğrendiği doğal ilaçlar ile kendine bakar.

Şehirdeki hanımlar gibi hamile iken ULTRASYON..VB..bilmez..Çünkü yaşadığı yerde YOKTUR.

O'nun hamile iken AŞERME lüksü de yoktur..Neye aşerecek ..Neyi bulacak..Mesela kendine hamile elbisesi de bulamaz..iNTERNET üzerinden de sipariş olmaz..ÇÜNKÜ İNTERNET DE YOKTUR..Olsa dahi siparişi getirecek kargo yoktur..

Seyahat özgürlüğü de yoktur..İstediği zaman çarşıya pazara..annesine ablasına eltisine de gidemez..Çünkü ASKER KARISIDIR..İlçede mezrada onu herkes tanır..İstediği sebzeyi..bebeğine sütü..mamayı da bulamaz..Evde pirinci çeker o pirinç unu ile mama yapar.

Çoğu hanımın eline almaya çekindiği TABANCA ile MP-5 ile KALEŞ ile o atış talimi yapar..Bilir kullanmayı..Çünkü ne zaman ne olacağı da belli değildir..Bir çok kahraman asker eşleri yanlarında ..kollarında iken taranmıştır..vurulmuştur..

Tam siper yapmayı..Mevzi almayı da bilir mesela..Taciz başladığı zaman evin içinde dış duvarlardan uzak olan kör bölgede bebesini altına alıp ,ışığı söndürüp tacizin geçmesini bekleyecektir çünkü..Kıbrıs ta küvet içinde katledilen anayı ve yavrularını da bilmezsin sen..

Sabah evden çıkan ASKERİN belki de vedalaşmadan bir daha geri dönmeyeceğini en iyi onlar bilir.3 GÜNLÜK operasyon denildiği zaman bunun 1 ayı bulacağını en iyi onlar bilir..ASKER evlerinin elektrik,su,doğalgaz,telefon abonelikleri hep o KADINLARIN üzerinedir..Neden biliyor musun?

Çünkü o ASKER bunları yaptırmak için izin de alamaz..Çoğu sıhhi tesisatçıdır..elektrikçidir..boyacıdır lan..! Bilir misin bunları yaptırmaya adam bulamaz..ya da para bulamaz...Hepsinin evinde ŞEHİT CENAZE TÖRENİNDE giymek üzere yedek baş örtüleri,kuranı kerimleri ve şehit haberi haber geldiğinde balkona asmak üzere tertemiz kocaman yesyeni TÜRK BAYRAĞI vardır..Bir köşede durur..Çocuğuna arada eve uğrayan eşin rastgele bir "amca" olmadığını.."BABASI" olduğunu öğretmek gene bu KADINLARIN işidir..

Çoğu orduevinin ,gazinonun yolunu bilmez..Gitse de ayda yılda bir gider o da çay içmeye..Kamp mı...? Ona da eşi sağ kaldı ise...meslek yaşamları boyunca 2 defa gidebildi ise ne mutlu..GİDEMEZLER..

Akşam olunca..Birlik operasyondan döner iken elleri kalplerinde dudaklarında dua ile beklerler..SAĞ DÖNSÜN..TAMAM DÖNSÜN diye..

Çalan her telefonda YÜREKLERİ AĞZINDADIR..Hele hele ansızın evin kapısında HARİCİ ELBİSELİ SUBAYLAR ve HEMŞİRE görünce....Anlarlar...ne olduğunu..onda dahi ağlamaz..feryat etmezler..

Eşleri YEMİN VERDİRMİŞTİR.."DİK DURACAKSIN..AĞLAMAYACAKSIN !" diye..

Hiç mi ağlamazlar...

Ağlarlar..Ne zaman ağlarlar..

Gazeteci müsveddesi bir kadın " onlar da soyunsun" dediği zaman..

Senin gibi koltuk hazımsızlığı çeken çakma milliyetçi bu sözleri söylediği zaman..

Yoksul...ayağı çıplak ..soğuktan üşümüş bir çocuk gördüklerinde...

TÜRK BAYRAĞI göndere çekilir iken...

ERGENEKON..BALYOZ..VB..uyduruk algılar ile KAHRAMANLAR içeri alınır iken..

Ağlarlar...

ASKERCE ..DİMDİK VE DE GURURLA ASKER KARISI GİBİ AĞLARLAR.....

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.