1. YAZARLAR

  2. Yüksel Mert

  3. Bir kayıp cüzdan hikayesi
Yüksel Mert

Yüksel Mert

Bir kayıp cüzdan hikayesi

A+A-

Bir genç yurttaşımız Adana Huzurevi Metro İstasyonunda cüzdanını düşürür. Fatih İstasyonunda kaybettiği cüzdanın farkına varır konuyu metro görevlilerine haber verir.

bb5ad07f-e25b-4bd6-8a2e-f8e542c26b3d.jpg

KAYBOLAN CÜZDAN

Kaybolan cüzdanın içerisinde bir miktar Para, kredi ve  kimlik kartları bulunmaktadır.  Metro görevlileri konuyu kendi aralarındaki sosyal medya grubunda çoktan paylaşmışlar bile. 

 ÇALAN TELEFONUM 

Yeğenim Sümeyye ile rutin sabah yürüyüşümüzü yapıyoruz. Aynı cihaza bağlı Bluetooth’lu kulaklıktan ikimiz aynı eseri dinliyor bir taşla iki kuş vuruyoruz. Telefonum çaldı: “ Yüksel Bey senin oğlun metroda çalışıyordu degil mi? “Evet.” Böyle böyle böyle.  Bir yardımcı olur musunuz? Metroda bir cüzdan buldum. 

fa283bba-6d38-4b9b-99c1-29fd12883c4b.jpg

REMZİ YILDIRIM

Cüzdanı bulan kişi yaklaşık otuz yıllık arkadaşım Araştırmacı Yazar Remzi YILDIRIM. Bilgisi, görgüsü, terbiyesi kaleme aldığı eserleri ile gönüllere yürüyen bir gönül dostu. 

TRİLYONLARDA OLSA DEĞİŞMEZDİ

O cüzdan bir menfaatperest kötü insanın da eline geçebilirdi. Sembolikte olsa içindeki parayı alır geri kalanını çöp kutusuna atabilirdi. Bulan kişiyi tanıdığım kadarıyla 500 degil 5 Trilyonda olsa aynı hassasiyeti gösterirdi. 

SONUÇ 

Metro çalışanları cüzdanı kaybolan kişi ile bulan kişiyi bir araya getirerek problemi çözdüler. Titizlik ve hassasiyetlerinden dolayı Teşekkür ederiz. Ancak bu olayın haber değeri var mıydı? diyecek olursanız; Aslında çok rutin olan bu küçücük olay bile böyle bir süreçte yüreğimizi serinletiyor. Önemine binaen mertçe paylaşmak istedim. 

Küçük de olsa yapılan İNSANLIK UNUTULMASIN DİYE.. Remzi Yıldırım

Yüksel Mert Özel Haber 
ADANA/TÜRKİYE

Önceki ve Sonraki Yazılar