1. YAZARLAR

  2. Erol Saylan

  3. Boğaziçi Üniversitesi Ve Manidar Çocuklar
Erol Saylan

Erol Saylan

Boğaziçi Üniversitesi Ve Manidar Çocuklar

A+A-

Baydı bu muhabbet artık.
Hatırlarsanız eğer, MANİDAR sözü ile başlamıştı zamanında, şimdilerde gelişti artık, direk teroristsiniz!..
Aslında o tarihlerde de MANİDAR kelimesi komik bir hal almış, espri konusu olmuştu sonradan.
Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan çok sakin ve bana göre dinlenmesi gereken öğrenci ve akademisyenlerin, yani topyekün BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NİN OMURGASI’NIN, YAŞAYAN DEĞERLERİ’NİN talepleri öyle bir noktaya getirildi ki, klasik ve artık bilinen BENDEN DEĞİLSEN KÖTÜSÜN noktasına evrildi ve konu sertçe bitirilmiş oldu. Nokta koyuldu sanki.
Bilim üretmek amaçlı kurulan mekanda (Üniversite) yorum yapan veya fikir beyan eden her öğrenci ve akademisyen terorist oldu.

56c49426-096d-4748-8e00-c1e830a50c33.jpg
BENDEN DEĞİLSEN KÖTÜSÜN noktasının üniversitede kullanılmasını da çok garipsedim, seçimde oy amaçlı hitap edilen kesimde işe yaradığı konusunda hemfikirim ama Boğaziçi Üniversitesi gibi bir noktada bu yaklaşımı düşününce, sanırım karıştırdı siyasiler sonucuna varıyorum, bekliyorum ama düzeltmiyorlar.
Bu derece sert ve bencil bir tavır sergilendi, sergilenmeye devam ediyor.
Ben de bir babayım, oğlum İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi ve hatta okuluna dereceyle girdi,  BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ile ilgili yaşananları ve yorumları görünce pişman mı? Üzgün mü? Çok anlayamadım çocuğumun psikolojisini!..
Oğlum için; yoldan geçerken, okuluna giderken, bir konuda kendi içinde anlamlandıramadığı bir şeyi kendince, gençliğin verdiği enerjiyle anlatmak adına konuşmak istedi diye, Türk Milleti’nin en güvendiği makamdan, bu TERORİST gibi bir söylem duyarsam, söyleyeni sorgularım ben…
Şöyle;
Özgür mantığı ve genç ruhuyla bir şey anlatmak derdindeyse benim evladım, hem Cumhurbaşkanı ve hem de Rektör bir şeyler almaya bakmalı bu durumdan, aksi halde ülkedeki saç tıraşlarını da can dostum Kuzey Kore lideri Kim Jong Un gibi üç çeşit haricinde yasaklamamızda fayda vardır.
Tek tip saç tıraşı uygun olur, eğer Türk Milleti olarak hedefimiz böyle ise!..
Belirtmeliyim ki; Benim oğluma TERORİST diyecek adamı, ailemin tarihiyle döverim ben ve sorarım konu bu ise, siz nereden ne zaman geldiniz, biz hep buradaydık diye!..
Büyük olup, 83 milyonluk bir ailenin makamı olan Cumhurbaşkanlığı makamının bu konuya layıkıyla yaklaşıp, bu milletin evlatlarının, çocuklarının derdini dinleyeceği düşüncesinin verdiği huzur ile mutlu bir hafta sonu geçirmenizi dilerim.
TÜRK’ü yok etmeye çalışanlara karşı, TÜRK isminden rahatsız olanlara karşı, TÜRK Devleti’nde yaşadığından bi haber olanlara karşı, TÜRK deyince rahatsız olanlara karşı; 
TANRI TÜRK MİLLETİ’Nİ KORUSUN VE YÜCELTSİN.

Önceki ve Sonraki Yazılar