1. YAZARLAR

  2. Yüksel Mert

  3. Göç Hazırlıkları
Yüksel Mert

Yüksel Mert

Göç Hazırlıkları

A+A-

CEBEL-İ BEREKET

Atalarımın Yurdu, çocukluğumun geçtiği CEBEL-BEREKET- Yarpuz Yaylasına her sene Mayısta gelir ekimde giderim. Bu kendi kendime verdiğim sözdür. 

YAYLANIN TAM VAKTİ

Hemen hemen herkes gitti, trafik, özellikle motor sesi bitti. Yayla sakin sessiz ve dost. Doğanın o muhteşem sessizliğinin sesi, beş vakit okunan ezan sesi, ona koro halinde eşlik eden yaylada terkedilen köpeklerin sesi! Birde evimizin hemen yanından akan aşina olduğumuz suyun sesinden başka ses yok!
 
TEMİZLİK

Beş ay önce ben yaylaya gelirken şehirde bir hali yıkama ücreti 200 TL idi. Burada su beleş, yaklaşık iki aydan beri domates, salatalık,  biber, bamya, patlıcan, fındık sıfır hormonla bahçemizden. 

MEZAR BİLE BELEŞ

Hatta burada ölürsen mezar bile beleş. (Gerçi benim mezarım olmayacak kadavra olarak bağışladım.) neyse sadede gelelim. 

EKRANDA BULUŞACAĞIZ

İnşallah haftanın belirli günlerinde https://www.kucuksaat.com/ da siz değerli dostlarla birlikte olmaya devam edeceğiz. Bizi izleyin HABERİNİZ olsun.

DOLU DOLU BOŞ GİBİYİM!

Her inişin bir yokuşu, her gelişin bir gidişi var. Önemli olan vakti iyi dolu dolu değerlendirmek ve yaşamdan keyif, lezzet almak, alabilmek. Bu anlamda ben kendime yetiyorum. Hatta Bir ustanın ifadesiyle: “ Bir garibin mezarına dikilmiş/ Tek basına tas gibiyim dünyada/ Bin kez düştüm BİR kez İBRET almadım/ Dolu dolu boş gibiyim dünyada..”

BAKICI

Ben bu anlamda çok şanslıyım. Beş yıl önce felclik geçiren eşime bir ibadet

Önceki ve Sonraki Yazılar