1. HABERLER

  2. İç huzur mimarı: Güncel DİLMEN
İç huzur mimarı: Güncel DİLMEN

İç huzur mimarı: Güncel DİLMEN

Ropörtaj - Sedat Memili

A+A-

Yoga Teknikleri sağlıksız bedeni, sağlam vücuda,

rahatsız zihni dingin bir zihne,

telaşlı hisleri huzurlu duygulara dönüştürür.

Büyük yoga üstadı Akif Manaf

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl kutlama programında Adana Valiliği, Adana Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Yoga Spor Kulübü işbirliği ile 18 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00'te Atatürk parkında Orjinal Yoga Sistemi çalışması yapıldı. Nefes Teknikleri, Vücut Çalıştırma Teknikleri, Bioenerji Teknikleri, Konsantrasyon Teknikleri, Gevşeme Teknikleri ve Meditasyon Tekniklerinin uygulandığı muhteşem çalışma halk tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

3-katilim-yogundu.jpg

Atatürk Parkı'nda, Atatürk Anıtı'nın hemen arkasında bulunan çim alanda büyük hareketlilik vardı. Adana Yoga Spor Kulübünün az sonra yapacağı etkinliğin hazırlıkları vardı.

OLAĞANÜSTÜ BİR AİLE

Adana Yoga Spor Kulübü yöneticisi Sayı Güncel Dilmez, sakin ve huzurlu tavırları le hazırlıkları yönetiyordu. Az sonra platform kuruldu, ağaçların dalları, kiraz ağaçlarını andırırcasına Türk Bayrakları ile donandı. O esnada, Güncel Dilmen'in annesi Fatma Dilmen ile tanıştım. Fatma Dilmen Hanımefendi:

"Güncel, hep böyle dingin ve huzurlu... Onun bu hali bulaşıcıdır, bizi ve çevremizi de huzurlu kılıyor..."

"Eşim Ahmet Refik Dilmen Avukat. Şu an, Samsun'a çıkan kafilenin içinde, kendisi 19 Mayıs'ı Samsun'da karşılarken biz de burada karşılıyoruz..."

İmrenilecek bir aile...

2-fatma-dilmen-ile.jpg

MİNDERİ KAPAN KATILDI

Gelip geçenleri ilgi ile izlediği hazırlıkların sonunda, Adana Yoga Spor Kulübünün platformu hazır oldu. Elliye yakın yoga minderi serildi. O minderlerin bir anda nasıl dolduğuna hayret ettim. Ki az sonra bu minderlerle etkinliğe katılanların kendi aralarındaki konuşmalar şöyle olacaktı:

"İnanamıyorum, nasıl da rahatladım..."

"Böyle bir şey olabilir mi?

"Söylenenler doğruymuş..."

Gunaatma Güncel Dilmen: 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın yüzüncü yılında Atatürk Parkı'nda böyle bir organizasyonu yapmak bizim için çok anlamlıdır. Bize bu olanağı sağlayan, başta Valimiz olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum" dedi.

Fondan insan ruhunu dinlendiren hafif bir müziğin başlamasıyla Orijinal Yoga Sistemi de başlamış oldu.

Genç, yaşlı,erkek, kadın, davetlii, davetsiz demeden, kenarda buluna yoga minderini kapan, kendini etkinliğin sihirli dünyasına bıraktı.

4-eykinlikten-sonra-topluca.jpg

NEFES TEKNİKLERİ

Etkinlikten sonra bir, yoga minderlerini bırakan aile fotoğrafına koştu. Sayın Gunaatma Güncek Dilmen'e bu etkinliğin amacını ve yapılan nefes tekniklerini hakkında bilgi vermesini rica ettim:

"Adana Yoga Spor Kulübü'nün amacı Orijinal Yoga Sistemini bilimsel metotlara dayalı olarak vermektir.

Orijinal Yoga Sistemi bedenin, zihnin ve duyguların evrensel gerçeğin bir parçası olduğunu ve insanoğlunun gelişmesi, aydınlanması ve yükselmesi için nasıl kullanılması gerektiğini öğretmektir.

Orijinal Yoga Sistemi Sekiz Basamaklı yöntembilimdir.

Orijinal Yoga Sistemi, bütünsel ve kuvvetli bir dönüşüm aracıdır.

Yoga Teknikleri sağlıksız bedeni, sağlam vücuda, rahaysız zihni dingin bir zihne, telaşlı hisleri huzurlu duygulara dönüştürür.

Farkındalık gelişir. Zihin odaklandığında solunum, dolaşım ve sinir sistemi yavaşlar. Bu bedenin ve zihnin gevşemesine yol açar.

Duygular sakinleşir.

Orijinal Yoga teknikleri ile her türlü rahatsızlık giderilebilir ve önlenir. Düzenli uygulama baş, boyun, sırt, bel, eklem ağrılarını ortadan kaldırır..."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.