1. YAZARLAR

  2. Erol Aydın

  3. AK Parti’nin, Kılıçdaroğlu şansı!
Erol Aydın

Erol Aydın

AK Parti’nin, Kılıçdaroğlu şansı!

A+A-

               Ortada yaklaşık 20 yıllık kesintisiz yıpranmış bir iktidar mevcut. Başta hayat pahalılığı olmak üzere işsizlik, salgın hastalık, zamlar ve ekonomik onca soruna rağmen muhalefet oyunu artıramıyorsa ortada büyük bir sorun var demektir. Bu durum hem sosyolojik hem de psikolojik olarak incelenmesi gereken bir vakadır.

               Ülke sorunlarının her bir başlığı birer gündem olarak iktidarı devirmeye yetecekken, muhalefet sanal gündem peşinde koşarak adeta Ak Partinin ekmeğine yağ sürmektedir. Kılıçdaroğlu; siyasi suikastlar olacak diyerek şeytanın bile aklına gelmeyecek ve hiçbir sadra şifa olmayacak bir çıkışta bulunuyor. Üstüne gidince de anında çark ederek hedefi şaşırtarak tutarsızlık ortaya koyuyor. Başka bir gün devlet memurlarını tehdit ederek gündem belirlemeye çalışıyor fakat yaptığı gafın farkına vararak her zaman olduğu gibi anında tornistan yaparak düzeltmeye çalışsa da ok yaydan çıkmış oluyor.

               Daha seçime kadar ne tür akla ziyan beyanlarda bulunacağını zaman gösterecek işte bu yüzden Ak Parti’nin en büyük şansı Kılıçdaroğlu diyorum. Zavallı CHP seçmeni de iktidara gelme rüyaları ile yatıp kalkarken bir ömür heba oluyor. Atatürkçü, laik, ulusalcı, seküler, sosyal demokrat ve liberal seçmenin gideceği başka adres olmayınca da kerhen de olsa partide kalmaya devam ediyorlar. Fakat parti ne uzuyor ne kısalıyor, sanal âleme bakarsanız bu sefer oldu, geliyoruz diye algı oluşturulsa da neyse ki Türkiye sosyal medyadan ibaret değil.

               Partiler arasındaki seçmen hareketliliğine bakınca da; Ak Parti ve MHP’den geçiş söz konusu değil. İyi Parti kendi kulvarında yine fayda yok, geriye HDP ve kararsızlar kalıyor ki başka da şansı yok. Dolayısıyla partiyi büyüterek iktidara gelme şansı bu projeksiyonda mümkün görünmüyor. Fakat umut fakirin ekmeği ve çıkmamış canda umut vardır diyerek mücadele devam ediyor.

               Kılıçdaroğlu her ne kadar Erdoğan’a diktatör dese de insan demez mi dön bir aynaya bak. Ortada bu siyasi partiler kanunu olduğu sürece de tüm partiler lider partisi olmaya devam edecektir. Dolayısı ile bu konuda tencere dibin kara, senin ki benden kara durumu mevcuttur.

               Kılıçdaroğlu, bütün bunların yanında kimsenin tanıyıp bilmediği belediye başkanlarını ortaya çıkartarak adeta kendi celladını yarattı. Seçime kadar başta İmamoğlu bayrak açıp bağımsızlığını ilan ederse kimse şaşırmasın. Şimdilik fırtına öncesi sessizlik dönemindeyiz, gelecek günler çok sıcak gelişmelere gebe bunu görmek için de kâhin olmaya gerek yok.

               Sonuç olarak; Kılıçdaroğlu, o koltukta oturduğu sürece Ak Parti seçim kazanmaya devam edecek gibi görünüyor. Koltuğu bırakmaya niyeti olmadığına göre bu inat Ak Parti için hayat öpücüğü olmaya devam edecektir.

               Esenlik dileklerimle,

               Erol Aydın

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.