1. YAZARLAR

  2. Yüksel Mert

  3. Prof. Dr. Zülfikar Arlıer ve Bir Hastane Hikayesi
Yüksel Mert

Yüksel Mert

Prof. Dr. Zülfikar Arlıer ve Bir Hastane Hikayesi

A+A-

28 yıldan bugüne ırk, renk, din, dil, sosyal statü, güzellik çirkinlik, makam rütbe vs..ayırt etmeksizin merkezinde İNSAN olan MERTÇE SOYLEŞİ adında programlar yapmaktayım. Konuk listemin büyük bir çoğunluğu tıp camiasındandır. 

m1-008.jpg

PROF. DR. GAZİ ÖZDEMİR 

Geçenler onlarca kitaba imza atan, Eskişehir’de yaşayan Ünlü Nörolog Prf Dr. Gazi OZDEMİR’i Hocayı konuk almıştım. “Benim yaş 70 sağ kulak arkasından aşağıya doğru bir çizgi halinde ağrı oluşuyor periyodik aralıklarla.” Program sonrası onu danıştım.

m2-006.jpg

“ATLA GEL ESKİŞEHİR’E” 

Dedim Hocam, Bizim Hatun yüzde doksanbir tam bağımlı raporlu hasta onun resmî bakıcılığını yapıyorum. Değil Eskişehir mahalleden dışarı çıkamam. “O vakit Adana Şehir Hastanesinde Prf. Dr. Zülfikar ARLIER’e git benimde selamımı söyle bu işin piri odur”  dedi.

m3-007.jpg

TANIMAM ETMEM!

Adana Sağlık Müdürü arkadaşım. BAŞHEKİM tanıdık.  Kurumda görevli onlarca arkadaşım var. Ben yinede internetten araştırdım Sayın Dr’umuza bir mesaj attım. Çarşamba 12:30’da poliklinikteyim buyur gel dedi. 

SIRADISI BİR DOKTOR 

ÖğLen arası olmasına rağmen kapısının önü tıklım tıklım dolu. Eyvah! Birde buradan fırça yemeden kurtulsak diye düşünüyorum. 

m4-002.jpg

NEDEN?

Benim TV tecrübelerime göre programda, konuşmada zorlandığım iki literatür vardır. HUKUK ve TIP. “İstisnalar hariç”; Herseyi bilirler hep kendileri konuşurlar. 

Bu düşüncelerle Randevu saatinden Otuz saniye önce Dr ile Müşerref oldum. Çok titiz, temiz, terbiyeli, hastalarını konuşturan kendisi az ve öz konuşan sıra dışı bir doktor. Sağ olsun gerekeni yaptı. 

ARAÇTA UNUTULAN KONTAK ANAHTARI 

Dedim ya yaş yetmiş bunama devresine girdik yavaş yavaş. Aracın anahtarını arabanın içinde unutmuşum. Uygun bir yerdede değil Hastanenin otoparkında. 

Bu kaçıncı? 

Oğlumu aradım işi var. 

Bir meslektaşımı aradım Konya’da. 

Bir anahtarcıyı aradım dünyanın parası. 

İş başa düştü. 

FATMANUR HANIM 

Başhekimlikte çalışan genç cıvıl cıvıl bir Hanımefendi. Z Kuşağından, torunum yaşında on parmağında on marifet. İşini hakkıyla yapan bir Hastane personeli. ÖRNEK bir Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşı. Böyle böyle böyle dedim. Arzuyu halimi anlattım. Ve problem çözüldü. 

TEŞEKKÜRLER 

“Ağaç dalı İle gürler. Arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim.” demişler. Başta Adana Sağlık Müdürü Halil NACAR’a, Yol Arkadasi İbrahim Beye, Şehir Hastanesi Baş Hekimi Mehmet Volkan HARPUT’a, Prf. DR. Zülfikar ARLİER’e Otopark Amiri İbrahim BAYHAN’a, personel Habip TAŞLI’ya, K. Osman HADİNOGLU’na ve Başhekimlik Personeli FATMANUR Hanıma En kalbi TEŞEKKÜRLERİMİ arz ediyorum. 

Günün Anısına çektiğim videoyu “İYİLİKLER UNUTULMASIN” diye Mertçe paylaşıyorum. 

Yüksel MERT ÖZEL HABER 

KAMERA: OSMAN HADİNOGLU 
 
ADANA/TÜRKİYE

Önceki ve Sonraki Yazılar